Trápíte se se silnou menstruací?

Menstruace může být pro některé ženy opravdu peklo na zemi. Pokud mají silnou menstruaci a k tomu ještě trpí bolestmi břicha či migrénami, nelze se divit, že nejsou ani v psychické pohodě. Bolestivá menstruace bohužel nelze řešit ani léky, jedinou cestou je užívání hormonální antikoncepce bez přestávek. Žena pak nemá menstruaci vůbec, ale to samozřejmě není vůbec zdravé. Kvůli tomuto postupu může dojít za pár let k problémům s otěhotněním. Lze vůbec vyřešit silnou menstruaci? Je možné ji trochu mírnit bylinkami, skvělý je v tomto ohledu kontryhel. Ten pomáhá i s menstruačními bolestmi.

žena v prádle

Od bolestí břicha vám mohou pomoct i menstruační kalhotky pro silnou menstruac Myfemini. Nikam se nezavádí a nosí se jako běžné prádlo. Používání tamponů může boleti honě ovlivnit, což potvrdilo ve výzkumech poměrně hodně žen. U silné menstruace je větší spotřeba dražších pomůcek, proto je lepší investovat do kalhotek, které jsou ekologické i ekonomické. Nevytváří žádný odpad, vydrží vám dlouho a jednorázová vyšší investice se opravdu vyplatí.

bílé kalhotky

Kalhotky a kalíšek
Část žen se zajímá o dopady života na životní prostředí. Je jasné že spotřeba jednorázových menstruačních pomůcek je dost vysoká, ale pokud alespoň část žen přejde na opakovaně použitelné pomůcky, jako je kalíšek či právě kalhotky. Ženy zvyklé na tampony se kalíšku nebojí, protože se musí zavádět obdobně jako tampony. Jenže mají nevýhodu v tom že se po použití musí vylít a opláchnout, což některým ženám nedělá dobře. Proto více žen volí kalhotky. Ty by se před praním v pračce měly namočit do vody, což může být také problém, ale tato činnost se dá dělat v klidu doma.
Tip – vadí vám namáčení kalhotek kvůli tomu že jsou nasáklé menstruační krví? Prostě je namáčejte do vody v rukavicích na úklid. Ruce nebudete mít od krve, a vše bude hygieničtější.