Počínejte si v zimě jako členové Horské služby


Když vám někdo prozradí, že je členem nebo dokonce náčelníkem Horské služby, budí veliký respekt a úctu a takového člověka budete zřejmě považovat za velmi přínosného pro společnost. Na toto téma byl také natočen jeden z nejúspěšnějších filmů dvacátého století od Marie Poledňákové s názvem „Jak vytrhnout velrybě stoličku“. Horská služba se v něm prezentovala ve velmi dobrém světle, a co je na filmu nejpozoruhodnější, je zejména vyzdvižení typické vlastnosti těchto lidí – skromnosti a obětavosti.

vlněný svetr

Být náčelníkem Horské služby však neobnáší pouze záchranné akce při pádu laviny nebo vyprošťování uvízlé rolby ze svahu, jde zejména o každodenní rutinní činnosti v náročném horském prostředí, někdy za použití techniky, jindy spíše s odkazem na vlastní fyzické schopnosti. Společným jmenovatelem obou typů prací či „služby“, chcete-li, je pohyb v exteriéru, a to není jen tak. Jestliže chcete provádět svou práci důsledně a precizně, nemůžete si v zimě vyjít jen tak v lehkém svetříku a plátěné bundě, potřebujete velmi spolehlivé oblečení, co vám zajistí důkladný komfort, a na něž bude spolehnutí, podobně jako se spoléháte v traverzu na lavinovém svahu na své kamarády.

Horská služba

Jedním z pomocníků http://www.katopedia.cz/index.php%3Ftitle%3D%25C4%258Ctrn%25C3%25A1ct_svat%25C3%25BDch_pomocn%25C3%25ADk%25C5%25AF pro Horskou službu, ale i pro kohokoli jiného, kdo se pohybuje venku v zimě v horách a v podobném náročnějším terénu, je i svetr Devold Merino. Je zhotoven z ovčí vlny Merino, která patří v textilním odvětví zpracování vlny ke světové špičce. Merino se vyznačuje příjemným pocitem při doteku a důkladným zateplením a zároveň prodyšností, svetr lze nosit i za extrémních povětrnostních podmínek a jistě není náhoda, že právě Horská služba tyto výrobky důkladně prověřila v těch nejobtížnějších situacích.

Chcete-li tedy nosit to, co Horská služba vyzkoušela v praxi, dejte šanci vlně Merino, aby vás o svých přednostech přesvědčila tím nejlepším způsobem – na vlastní kůži.