Nerezové zábradlí vás nikdy nezklame

Je-li nerezové zábradlí konstruované s ohledem na maximální bezpečnost, pak vás nikdy nezklame. Je to kompaktní celek, který nevyžaduje ani tu sebemenší údržbu, a přesto vám bude sloužit desítky let. V čem vlastně tkví bezpečí ze strany nerezového zábradlí, a proč se na něj můžeme spolehnout?

nerezová ocel

Chromování – někteří lidé se mohou domnívat, že nerezová ocel je pouze chromovaný povrch běžného ocelového materiálu, a že se koroze stejně za čas rozvine pod povrchovou vrstvou chromu. S tímto problémem se například setkávají lidé, co naletí na laciné „cetky“ od některých prodejců koupelnových doplňků, kde se rez začne za čas projevovat, a kupříkladu takový držák mýdla můžete pak rovnou vyhodit. Ve skutečnosti je to tak, že zábradlí z nerezové oceli nemá s chromováním povrchu nic společného, a že jde skutečně o speciální ocel, která nekoroduje ani po mnoha desítkách let. V případě zábradlí to znamená, že jej můžete vystavit i velmi extrémním povětrnostním vlivům, a nic se nestane. K žádné korozi nedojde.

nerezové zábradlí

Konstrukční pevnost – nerezová ocel je materiál velmi pevný a robustní a nemůže se stát, že by pod vámi zábradlí prasklo a vy jste se zřítili z balkonu či z terasy. Opět tu mohou mezi některými lidmi panovat obavy, že to, že ocel nekoroduje, že se to projeví na jejích mechanických vlastnostech, a že není tolik pevná, jako klasická korozivní ocel. Tak tomu ale není, pevnostní charakteristiky jsou takřka shodné s běžnou konstrukční ocelí, z níž se vyrábí například železniční kolejnice, profilované materiály pro stavbu mostů, domovních stropů, okenních překladů a podobných částí staveb.

Estetika – nerezová zábradlí mohou být i pěknou ozdobou domu a vytvářet esteticky zajímavé prvky na schodištích, lodžiích, terasách, chodníčcích, a to jak v exteriéru, tak i uvnitř objektu. Nerez se dobře kombinuje se sklem i s masivním dřevem.