Čím se liší bílý kratom od ostatních

V souvislosti s psychickými onemocněními se stále častěji skloňuje rostlina jménem kratom. Není totiž pochyb, že má při konzumaci poměrně značný vliv na psychiku, a je tedy zařazena mezi psychoaktivní látky. Vzhledem k jejím předpokládaným účinkům ji stále více lidí vyhledává jako úlevu od svých potíží, byť je u nás stále ještě oficiálně zařazena mezi drogy. Prozatím totiž neexistují studie, které by její pozitivní účinky definitivně prokázaly. Je však jasné, že s rostoucí popularitou bude šlechtěno stále více druhů s různým obsahem účinné látky a tedy i jinými celkovými účinky. Zájemce si tak může vybrat přesně takovou, která bude vhodná zrovna pro jeho potíže.

kratom v květináči

Jedním z těchto druhů je i bílý kratom Kratom Power. Ten dostal pojmenování podle svých bílých květů a také světlých listů s téměř bílým žilkováním. Patří mezi ty populárnější druhy, ačkoliv zde již zmíněný obsah účinné látky není zrovna nejvyšší. Je vhodný především pro mírné obtíže, které zatím nevyžadují specifickou medikaci. Podle prodejců by měl také pomoci zvyšovat soustředění a snižovat ospalost. Proto jej také mnohdy užívají studenti při zkouškovém období.

vzrostlá rostlina kratomu

Navzdory jeho mírnějším účinkům se na jeho užívání i prodej vztahují stejná pravidla jako na ostatní rostliny tohoto druhu, a toho je potřeba si být vědom. Stále se jedná o psychoaktivní látku, na kterou může každý z nás reagovat poněkud jinak. V každém případě je potřeba mít na paměti, že ani zde se nevyplatí překračovat doporučené dávkování. Navíc, jak již bylo řečeno, účinky této rostliny na člověka nebyly doposud plně prozkoumány, užíváte ji tedy na vlastní nebezpečí. Pokud se pro ni přesto rozhodnete, rozhodně se nejprve poraďte s někým, kdo s ní již má zkušenosti. Vyhnete se tak případným problémům, a navíc bude vědět, jak vám v případě potíží pomoci. A to může být u takovéto nevyzkoušené látky k nezaplacení.