Jak získat příspěvky na děti v zahraničí?

Přídavky na děti jsou velmi vítaným přilepšením do rodinného rozpočtu. V ČR jsou tyto přídavky jen nízké, ale v Německu stojí za to si o ně požádat. Na všechny děti je možné pobírat tento přídavek ve výši 250 Eur měsíčně, a to už je velmi příjemná suma, kterou v rodinném rozpočtu rozhodně uvítáte. Jak jej získat?

peníze eura

Zásadní podmínkou je, aby jeden z rodičů dítěte odváděl daně v Německu. Zpravidla je to zaměstnáním, pronájmem nemovitostí nebo podnikáním. Je celá řada situací, za kterých tento přídavek můžete získat. Je potřeba si o něj požádat na německých úřadech, a je třeba doložit důležité podklady. Požádat si o přídavek může ten, který s dítětem sdílí domácnost, a zároveň musí druhému rodiči o této skutečnosti dát vědět. Přídavek není vázán občanstvím, a běžně jej pobírají čeští občané pracující v Německu.

Ani ten kdo tam pracuje se nemusí domluvit
Němčina je pro mnoho lidí složitá, a tak i ten, kdo zde pracuje, ji často neovládá dostatečně dobře na to, aby se dorozuměl s úřady. Němčina má svá specifika, a to je důvod, proč se někomu může špatně učit. Kdo ji neměl na základní či střední škole, těžko se ji naučí sám během produktivního života. Pokud tedy potřebujete podat žádost o německé přídavky na děti – o kindergeld v Německu, rozhodně mě kontaktujte.

pracovní agentura

Na mém webu najdete nejčastější otázky a odpovědi okolo toto přídavku, kde se seznámíte s nejčastějšími životními situacemi, ve kterých máte na tuto dávku nárok. Nejste si jisti, zda máte na Kindergeld nárok i ve vaší situaci? Ozvěte se mi, poradím vám. Samozřejmostí je u mě vyřizování žádosti o tento přídavek. S úřady vše vykomunikuji, a vždy vás budu informovat o průběhu řízení. Výsledkem bude vyřízená žádost, na základě které vám přídavky začnou chodit. Vyřízení je pro mě jednoduché, zabývám se jím již řadu let, a tak znám všechny legislativní novinky v této oblasti.