Jak správně položit koberec se dozvíte na YouTube


Stalo se vám někdy, že jste přišli k někomu na návštěvu, a tam jste si povšimli ledabyle položeného koberce tak, že jeho konce byly pouze zahnuté nebo křivě zastřižené, a odkláněly se o pár centimetrů od podlahy? Tito lidé se s pokládkou koberce zjevně příliš „nepárali“, ale to neznamená, že u vás to musí dopadnout podobně.

V zásadě máte dvě možnosti, jak to udělat, buď si sjednáte na pokládku koberce profesionály, anebo to provedete sami, a to výrazně levněji. A nevíte-li si rady a potřebujete-li inspiraci, pak se obraťte s důvěrou na sociální síť YouTube.

kanál YouTube

Pokládka koberců na YouTube

YouTube je kanál, který poskytuje opravdu netušené možnosti. Naleznete tu pochopitelně i rady od profesionálů, jak správně pokládat koberce, aby to vypadalo, jak se říká, k světu. U dobře položeného koberce, který perfektně lícuje s okraji a rohy, s lištou v podobě nízkého soklu, nejlépe ze stejného materiálu, dokážete prominout i jeho nepříliš výrazné vzorování nebo barvu. Zapadne pak do každého prostředí mnohem lépe než ten, co jen tak halabala ustřihnete na konci nůžkami.

fialový koberec

Na co byste však neměli zapomínat, je uschování videa z nalezeného zdroje k vám na počítač. Jakmile objevíte perfektní návod, kterým se můžete řídit i doma přímo při práci, stáhněte si jej pomocí YouTube video downloaderu na externí disk nebo na stolní počítač či notebook. Může se vám totiž stát, že video někdo odstraní, a budete jej marně hledat na jiném zdroji.

Pokládání koberců není obtížné a zvládne to i amatér, jen je třeba instruktážní videa sledovat velmi pečlivě a postupovat podle nich krok za krokem. K práci budete potřebovat kvalitní a ostrý technický nůž, ostré nůžky, lepidlo chemoprén, dlouhé rovné pravítko pro řezání kobercových soklů, štětec na lepidlo, grafitovou tužku a pochopitelně dlouhý metr, nejlépe 5 metrů.