Druhy filtrace


Ten, kdo již bazén má, tak musí mít problém s čištěním vody vyřešen, Jinak by se asi moc nevykoupal. Takže takový člověk si tento článek přečte s úsměvem, protože tyto starosti má již za sebou. Ale ten, kdo si bude bazén teprve pořizovat, ten by si měl článek přelouskat.

U tohoto bazénu je třeba mít filtraci. Ve své podstatě jsou jen dva druhy, tedy ty základní. Je to filtrace písková a filtrace kartušová. Mezi nimi je velký rozdíl. Ta druhá je o hodně levnější, jenže kartuše se brzy zanesou a musí se vyměnit. Což je ovšem další investice. Jak často? To se nedá říci jednoznačně. Pokud ji budete pravidelně proplachovat, její životnost se prodlouží. Dále to závisí na kvalitě vody a dalších faktorech. Měla by se však vyměnit nejméně tři až čtyřikrát za sezonu.

bazén u domu

Naproti tomu je písková filtrace o dost dražší, ale stačí propláchnout písek a je zase na čas klid. Samozřejmě, že i ten se musí měnit, ale to postačí ve většině případů tak jednou za tři roky. Opět je to ovšem závislé na více faktorech.

Pískové filtrace se také používají při velkých bazénech, kde již kartušové příliš vhodné nejsou. A navíc v nich nemusí být zrovna písek, ale může tam být třeba zeolit, který je mnohem kvalitnější čistič.

dívka u bazénu

Nuže, pokud jste se teprve v poslední době rozhodli pro bazén u svého domu, nepostupujte příliš rychle a zbrkle. Pořádně si to všechno rozmyslete a pokud si s filtrací nebudete vědět rady, poradí vám ten, kdo vám bude bazén dělat. Což bude jistě nějaká firma, která už ví, co a jak, a proto se vše řeší rychle a nečeká se půl roku. Pokud byste o takovou firmu měli zájem, tak si klikněte na odkaz, který je v článku výše. Tak se během jedné jediné sekundy přenesete na jiné webové stránky a zde se vám nabízí firma, která ví o bazénech naprosto vše. Vám stačí zvednout telefon a domluvit se přímo zde na spolupráci.