Jak se chránit před sluncem?


Slunce je součástí našeho světa. Bez slunce by náš svět nepřežil. Nemohli bychom bez něj existovat. Sluneční paprsky jsou nezbytné nejenom pro nás, ale i pro rostliny či živočichy.¨I přesto, že je pro nás slunce nepostradatelné, může představovat určité nebezpečí. Mějme na paměti, že žár slunce nám může způsobit velké potíže. Proto bychom se před ním měli chránit. Podívejme se, jak se chránit před slunečním zářením, především během letních měsíců.

Sluneční brýle

Pokud nebudeme náš zrak chránit před slunečním světlem, může nám vážně poškodit zrak. V krajních případech může slunečním zářením dokonce dojít k úplné slepotě. I když nebudeme myslet hned na nejhorší, může dojít k různým zánětlivým onemocněním nebo poškození očního nervu. Jako ochranu se nikdy nedívejte do přímého slunce, a používejte kvalitní sluneční brýle https://www.luxbryle.cz/.

brýle

Ochranný krém

Při pobytu na slunci, i když se nejdete cíleně opalovat, používejte krém s ochranným faktorem SPF. Pokud jedete k moři, kde je sluneční záření silnější, než u nás, vždy používejte ochranný faktor alespoň 50. Nikdy byste ale neměli jít pod ochranný faktor 30.

Pokrývka hlavy

Během slunečných dní je velmi důležitá pokrývka hlavy. Už jen tím, že chráníte svou vlasovou pokožku, do které nedostanete krém s ochranným faktorem před spálením, ale také se chráníte před upalm, který může být velmi nepříjemný. Může vám způsobit bolesti hlavy, nevolnost, zvracení nebo i horečky.

klobouk

Pitný režim

Pobyt na slunci nás k nadměrnému pocení. A nadměrné pocení vede ke ztrátě tekutin. V krajních případech může vést až k dehydrataci. Pokud jste na slunci, nezapomínejte na dostatečný pitný režim, který musíte navýšit oproti svému běžnému pitnému režimu. Ideální je čistá voda, vyhýbejte se kofeinovým nápojům a sladkým limonádám. Neměli byste také pít úplně ledové nápoje, i když vám bude horko.