Lepší než renovace

Když na něco často usedáme, časem se to ošoupe, kdo by to neznal. Proto např. na gauči máme nejrůznější potahy, ať už kupované nebo vyrobené šikovnou pletařkou či háčkářkou v rodině. Kdo by neznal háčkovaný potah ze čtverců nejrůznějších barev, které za socialismu zdobily téměř každý gauč. Ale ony ty potahy mají něco do sebe a životnost sedaček a gaučů umí nezanedbatelně protáhnout.

potahy

Ale někdy nejde jen o prošoupání a životnost jako takovou, někdy oceníme čisté potahy na sedačkách i z hygienických důvodů a to např. v prostředcích hromadné dopravy. V autobusech, vlacích i letadlech při delších cestách zpravidla usínáme a mít hlavu opřenou o opěrák, který nebude mít čistý potah není nic příjemného.

Potahy používáme i na sedačky v našich autech. Pokud máme malé děti, je potah nezbytností, protože děti často v autě jí a udělají nepořádek zkratka jen proto, že jsou to děti. A neustále čistit sedačky, komu by se chtělo? Potah je velice praktická věc. Zvláštním druhem potahů jsou třeba potahy na pivní sety. I obyčejná plastová sedačka a stůl bude v potahu vypadat slavnostně, což můžete ocenit např. při svatební hostině, která bude pod otevřeným nebem nebo v párty stanu. Vše bude zářivě bílé.

potahy

Potah je něco jiného než podsedák, který je spíše jen pro pohodlné sezení, ale potahem můžeme změnit estetický dojem. Můžeme volit z různých barev a materiálů a inspirovat se můžete třeba u firmy Tentino. Mít židli nebo stoličku, která je potažená čistým potahem, to je velice praktické. Potah se lehce sundá a vypere a je použitý pro opětovné použití. A židlička bude vypadat stále jako nová. A když vás omrzí modrý potah? Tak si koupíte bílý nebo červený a bude to vypadat, jako byste si koupili nový nábytek. Potah je velice levný způsob, jak obnovit zašlý gauč či křeslo. Stačí natáhnout čistý potah a gauč je jako nový.