V čem se dá pěstovat?


I když nemáte vhodné podmínky na za zahradničení, můžete pěstovat vlastní zeleninu. Nemusíte mít zahradu, kde byste pěstovali. Postačí vám i malý dvorek, který bude vydlážděný nebo bude vypitý betonem či vyskládaný dřevěnými prkny. I v takových podmínkách se dá pěstovat zelenina. Stačí, když budete mít na dvorku dostatek sluníčka, které rostliny potřebují. Nemusí to být ani přímé slunce, ale dostatek světla, aby plody mohli krásně dozrávat a měli ideální podmínky. Pěstování na dvorku, balkónu nebo terase je i v dnešní době možné a spousta lidí si rádi vypěstují vlastní zeleninu, než, aby si kupovali zeleninu v obchodě nebo na trhu.

plastové přepravky

Domácí zelenina pro vás bude radost, hlavně ten pocit, že vám pod rukama vyrostlo něco vlastního a můžete si jí dát k obědu, večeři nebo jen tak na chuť. Jako první co můžete vysázet na konci února nebo začátkem https://www.impuls.cz/clanky/2017/11/karate-pred-zacatkem-zapasu-evropske-ligy/ března je paprika, je to jedno z první zeleniny, která se sází. Během března pak můžete vysadit rajčata a během konce dubna a začátkem května můžete vysadit okurky a cukety. Vše zmíněné můžete mít v květináčích a bude se tomu dařit, když jim poskytnete dostatek zeminy a živin a dostatečnou zálivku. K pěstování zeleniny na dvorku vám postačí například plastová přepravka, kterou vystelete netkanou folii a bude pro vaši zeleninu dostatečně prostorná a prodyšná pro zeleninu.

plastové přepravky

Velikostně jsou přepravky dostatečné pro jednu až dvě sazenice a jsou i dostatečné hluboké, takže zajistí dostatek místa. Nemusíte se bát, že by velikostně nestačili, ale jestli se vám to nebude líbit, můžete sehnat jiné nádoby na pěstování buďto kyblíky od barvy nebo přímo na pěstování, které se prodávají v zemědělských potřebách nebo zahradnictvích. Čemu dáte přednost, je jen na vás, ale pěstovat se dá skoro ve všem, co bude dobře chránit zeminu a přitom ji zanechá prodyšnou pro kořeny. V čem budete sázet vy? Máte své favority, anebo oblíbené květináče, které jsou pro vás nejlepší volbou?