Rekonstruujeme byt svépomocí


Velké městské byty v činžovní cihlové zástavbě disponují mnoha výhodami. Jestliže jste se stali šťastným majitelem takového obytného prostoru, například po koupi nebo v rámci dědictví, mohli byste těchto výhod využít pro svůj prospěch.

Prostorný byt – velmi prostorné byty poskytují jednu zásadní výhodu, a sice možnost dodatečně je zateplit zevnitř minerální vatou. Ukrojíte tím sice z každé stěny zhruba 20 centimetrů, ale u velkého bytu to nehraje zásadní roli. Podstatné je, že tím získáte poměrně značný tepelný komfort i při minimální spotřebě energie na vytápění, a položka za teplo bývá nejvyšší z rodinného rozpočtu ohledně energií.

stavební práce

Zateplování svépomocí – zateplování stěn můžete samozřejmě svěřit specialistům, ale chcete-li ušetřit, mohli byste to zvládnout sami. Minerální vatu nakoupíte v každém větším hobby marketu a obkladový materiál, například sádrokarton, rovněž. Poté se vám tu může hodit i speciální systém kotvení příček a stěn pomocí kotev Spiral Anksys. Jedná se o injektážní kotvy s přídržným talířem, s nimiž velmi snadno a hlavně spolehlivě ukotvíte minerální vatu na jakýkoli stavební materiál.

rekonstrukce bytu

Vysoké stropy – kotevní systém Spiral Anksys využijete i pro izolaci stropů, v činžovních bytech bývají stropy velmi vysoké a jejich snížením obytný prostor zútulníte a samozřejmě zateplíte. Opět tu využijete ukotvenou minerální vatu, kterou překryjete sádrokartonovou konstrukcí. Pamatujte také na nosnost stropu, v tomto směru se vyplatí poradit se s odborníkem, například se statikem.

Jedna rada na závěr: až budete provádět stavební práce, nezapomeňte o tom v předstihu informovat vaše sousedy, aby si na vás nestěžovali. Pracovní činnost provádějte v dopoledních hodinách a v pracovních dnech, kdy je většina obyvatel domu v zaměstnání, a kdy je velká šance, že budete působit svým hlukem co nejméně rušivě.