Podvodní sporty
Potápění patří mezi nejrozšířenější sporty hlavně v letních měsících. Kdy lze vyrazit se svoji speciální výbavou k moři. Neoprenový oblek, kyslíková láhev a speciální potápěčské brýle nemohou chybět. Zanedbat se ale nesmí ani trénink před odjezdem. Který usnadní první ponor do mořských hlubin. Objevování přírodních krás, které pod vodou čekají, se mnohým stane koníčkem a sportem na celý život. Stejně jako podvodní fotografování. Které je nejen příjemným zážitkem pro potápěče, ale i pro okolí společně sdíleným. Podvodní svět, který je běžně ukryt pod mořskou hladinou, je totiž i v současné době z větší části neprobádán. A tak každá fotografie rozkrývá nová tajemství…
V poslední době čím dál více sportovců vyhledává adrenalinovou disciplínu – podvodní hokej. Kolébkou tohoto sportu je Velká Británie. Kde se první zápasy odehrály už v padesátých letech minulého století. O třicet let později se konalo první mistrovství světa v této disciplíně. Kterého se zúčastnila mužstva z mnoha zemí světa. K tomuto sportu je potřebná speciálně upravená výstroj. Kromě šnorchlu či dýchací trubice musí mít každý hráč ploutve. A na rukou ochranné rukavice. Vzhledem k tomu, že musí hrací holí nasměrovat disk, který váží přes jeden kilogram, do cílové branky. A tím dosáhnout cíle a tím zajistit vítězství.
Stejně tak vodní ragby, které si oblíbili především mladší muži. S klasickými pravidly sice to vodní nemá mnoho společného, ale po dodržení stávajících lze touto hrou vyplnit letní čas smysluplně. V tomto sportu, přestože jsou hráči celou dobu pod vodou, je potřeba kombinovat jak sílu, tak rychlost. Protože přestože to ze břehu tak nevypadá, vůbec není jednoduché s míčem manipulovat. Navíc se hra začíná předáním míče do soupeřova týmu. I tato hra vyžaduje dostatek sebekázně, které zabrání průniku vody pod ochranné brýle a dýchací trubice. Protože celé utkání probíhá pod vodní hladinou. Nadšené podporovatele tak často hráči naleznou u plavců s ploutvemi, kteří se rovněž rádi potápějí.