Velká láska

Všichni víme, že láska je opravdu v životě pro člověka důležitá. Podle mého názoru, kdyby člověk nezažil lásku, tak opravdu přichází o hodně. Ovšem ale není láska jako láska. Vzpomínám si také na to, jak mi moje babička stále dokola vyprávěla, jinak se potkala s mým dědečkem. Prý to bylo na pouti. A úplně jsem si to představovala. Jak babička někde seděla vedle kolotoče a vůbec na to neměla peníze. Tak přišel hrdina děda a potom jí dá nějaké peníze. Bylo to opravdu skvělé. Myslím si, že takhle by to nějak mohlo být. Jenomže babička se zasmála a řekla mi, že takhle to vůbec nebylo.

Jsem také zamilovaná.

Moje babička mi řekla, že právě seděla zrovna se svou kamarádkou na jednom kolotoči, kde potom pod kolotočem stál dědův kamarád a právě děda. Takže oni se koukali na dvě holky, co jsou na kolotoči. Bylo to takové romantické. Babička mi řekla, že se babička do dědy zamilovala opravdu na první pohled. Bylo to vážně romantické. Také mi babička řekla, že se ještě asi půl roku tajně scházeli, než potom děda přišel k mojí babičce, aby požádal babičku o její ruku její. Nevím, jaká je žádost o ruku, protože mě ještě o ruku nikdo nepožádal. Ale doufám, že mě někdo brzy požádá, chtěla bych to někdy zažít.

Láska je pěkný cit.

Já vím, je to všechno takové zamotané a komplikované, ale dříve to takhle bylo. A také mi babička řekla, že si posílali opravdu často milostné dopisy, protože v té době samozřejmě nebyly žádné mobilní telefony anebo internet. Takže si nedokáže představit, že bych musela psát ještě zamilované dopisy, kdybych před šedesáti lety někomu chtěla něco poslat. Už ani nevím, jestli bych dokázala psát ručně. Jsem opravdu ráda, že jsou počítače. A co se týká lásky, tak já jsem také už byla dvakrát opravdu hodně zamilovaná a musím uznat, takže láska opravdu krásný cit. A také vám povím, že babička s dědou už oslavili šedesáté výročí svatby.