Jak je to s povinnou výbavou v kamionu


Že existují speciální e-shopy, kde nakoupíte pro kamioňáky mnoho příslušenství, například poličku do kamionu Scania, osvětlovací prvky, držáky a nabíječky mobilních telefonů, vázací popruhy či autokosmetiku, je celkem známo, ale možná nevíte, že tu nakoupíte i povinnou výbavu, která vám v kamionu schází, anebo je poškozená či zcela zničená.

Zakládací klíny – docela obyčejný plechový klín dokáže zajistit vůz proti pohybu zcela bezpečně. Zakládací klíny patří k povinné výbavě již mnoho let, tak na to nezapomínejte a doplňte si je, pokud vám ve výbavě schází, nebo jsou zkorodované či zdeformované.

kamion cisterna

Hasičáky – neboli hasicí přístroje jsou ve vozidlech tohoto typu nezbytné, a to jak pro požáry vzniklé v kabině nebo v motoru, ale i v nákladovém prostoru. Jediný hasicí přístroj si dokáže poradit i s vážným problémem, a zachránit vůz v milionové hodnotě.

Sněhové řetězy – bez sněhových řetězů se do hor v zimě raději nevydávejte. A to i tehdy, hlásí-li meteorologové oblevu. Může totiž naráz přijít sněhová vánice, napadne deset centimetrů těžkého sněhu a máte problém.

Pracovní oděv – když se u vozidla vyskytne závada a to je pak na nějaký čas odstavené na krajnici, je třeba se tu pohybovat nejen obezřetně, aby vás nesrazila okolní auta, ale také oblečeni v reflexních vestách. Musíte být zkrátka dobře vidět, což vám může i zachránit život.

kamiony v řadě

ADR – neboli prvky pro zajištění vozidla při nehodách a podobných událostech. Patří sem hlavně poskytování první pomoci z vybavení autolékárničky, výstražné dopravní kužely, chrániče sluchu, ochranné brýle, baterky a reflexní samolepicí štítky.

Zvedáky – když praskne kamionu pneumatika, je to malér, ale s hydraulickým zvedákem si vypomůžete tak, že pak snadno vyměníte kolo za rezervu. V kamionu nesmí hydraulické zvedáky neboli hevery chybět, je to jedna z nejdůležitějších pomůcek v základní výbavě.