Hypotéka u nebankovní společnosti

Nebankovní společnosti mají bohužel mezi lidmi nepříliš dobrou pověst. Spousta lidí se jim vyhýbá, protože se bojí, že se stanou obětmi podvodů nebo nevýhodných bankovních podmínek. Pravda ovšem je, že i nebankovní společnosti vám mohou nabídnout skvělou příležitost, jak si zajistit financování, které potřebujete, například v případě, kdy banka odmítla vaši žádost o financování.

domeček

Jelikož se dnes podmínky na finančním trhu změnili, změnili se přirozeně i podmínky pro získání hypotéky. Hodně bank své podmínky zpřísnilo a pečlivěji si vybírají, komu půjčku poskytnou. A zdaleka se nejedná jen o poskytnutí hypotéky. Ovšem právě u hypoték bývají podmínky nejpřísnější, jelikož u hypoték se počítá, že vám banka poskytne největší obnos peněz ze všech druhů financování. Pro banku je přeci velký rozdíl, jestli vám poskytnou 20 000 na kreditní kartu, nebo třeba 3 000 000 na hypotéku.

Musíte mít samozřejmě dostatečné příjmy, smlouvu nejlépe na dobu neurčitou, plný úvazek a také nějaký základ našetřených peněz. Obvykle to bývá kolem 10 % z celkové ceny nemovitosti, kterou se chystáte zakoupit. Takže vidíte, že to není zrovna nejmenší částka.

hypotéka

Navíc je problém, pokud vaše jméno figuruje v registru dlužníků nebo v insolvenčním rejstříku. Banka dále nezkoumá, za jakých podmínek se zde vaše jméno ocitlo. Jednoduše se pro ně tímto stáváte nespolehlivým plátcem a na 99 % vám žádost o hypotéku zamítnou.

Proto, pokud jste v takové situaci, určitě stojí za to zvážit žádost o nebankovní hypotéku. Nebankovní společnosti vám mohou poskytnout hypotéku i pokud vám z nějakého důvodu banka žádost zamítla, což je pro vás jedinečná šance, zejména pokud jste třeba objevili dům či byt, který by vám vyhovoval a chcete ho. Na dnešním http://www.earch.cz/cs/revue/petr-kunt-jestli-v-dnesnim-svete-neco-chybi-tak-jsou-emoce trhu s nemovitostmi opravdu není čas čekat a rozmýšlet se. Vysněný dům bude pryč, než se nadějete.